آیا می توان کیلومتر و کارکرد واقعی خودرو را تشخیص داد؟

دستکاری کیلومتر کارکرد خودرو یکی از شیوه‌های رایج برای گران‌تر فروختن خودروهای کار کرده است که در صورت عدم تشخیص کارکرد واقعی، خریداران به هنگام خرید قیمتی بالاتر از آن چه که باید، برای یک خودرو کارکرده پرداخت می‌کنند.

ادامه مطلب »

وقتی با ترمز دستی رانندگی می کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

گروه نمایندگی های سیاسی - آیا تا به حال اتفاق افتاده است که قبل از حرکت فراموش کنید ترمز دستی را آزاد کنید؟ این کار بسیار خجالت آور است اما سهل انگاری تنها مشکل موجود نیست ، سهل انگاری هایی مانند این می تواند آسیب زیادی به خودرو شما وارد کند .

ادامه مطلب »

۲۴ اشتباه در رانندگی

گروه نمایندگی های سیاسی - دانستن برخی اشتباهات در رانندگی که احتمال دارد خسارات سنگینی را به بار آورد خالی از لطف نیست به خصوص که شاید بتوان گفت ۷۰ درصد این اشتباهات به صورت عادتی ناپسند برای ما ایرانی‌ها درآمده است.

ادامه مطلب »

در صورت تصادف با خودروی لوکس قانون چه می‌گوید؟

طی سال گذشته بند جدیدی به قانون بیمه شخص ثالث اضافه شد؛ بر این اساس در صورتی که یک خودروی معمولی با خودرویی گران‌قیمت تصادف کند، شرکت بیمه تعهد دارد، متناظر با 50 درصد دیه یک مرد مسلمان در ماه‌های حرام خسارت وارد شده را جبران کند. در این قانون بیمه‌گذار یک خودروی متعارف را به‌عنوان مبنایی برای تعیین سقف پرداخت خسارت در نظر گرفته است؛ قیمت خودروی متعارف نیز 50 درصد دیه یک مرد مسلمان در ماه‌های حرام در نظر گرفته شده است.از آنجا که دیه در ماه‌های حرام در سال جاری 308 میلیون تومان تعیین شده است بنابراین 50 درصد این مبلغ  حداکثر سقف پرداخت خسارت به خودروی گران‌قیمت از نظر قانون است. بنابراین اگر کسی با این نوع خودروها تصادف کند متناظر با 50 درصد دیه باید خسارت پرداخت کند.

ادامه مطلب »

راه های تشخیص لاستیک تازه تولید از لاستیک انباری

یکی از دغدغه ها و نگرانی های رانندگان در زمان خرید لاستیک، خرید یک لاستیک تازه تولید شده است.متاسفانه در کشور ما لاستیکهای خارجی بیشماری وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت انها گذشته است.این مورد برای لاستیکهای ساخت داخل کمتر وجود دارد.

ادامه مطلب »

شستشوی خودرو

بردن اتومبیل به کارواش یکی از راحت ترین و ساده ترین راه ها برای تمیز کردن آن است. کافی است دست به جیب شوید،قبض بگیرید و نیم ساعتی منتظر بمانید…… بعد از نیم ساعت ماشینی براق و درخشان تحویل می گیرید و حداقل ۲ هفته ای از تمیزی آن لذت می برید اما این لذت خوشایند، همیشگی نیست . کافی است هوا کمی تغییر کند تا صبح روز بعد از کارواش خودرویی پر از لک داشته باشید و آن درخشندگی از دست برود.بهتر است راه های را بدانید تا همیشه و همواره ، ماشینی تمیز و درخشان داشته باشید.

ادامه مطلب »

لرزش فرمان خودرو و علت آن

1. خلاصی زیاد در دستگاه فرمان:علت ها: لقی در دنده فرمان(تنظیم مجدد – تعویض قطعات خورد شده)لقی در اهرم بندی(تنظیم مجدد – تعویض قطعات خورد شده)خوردگی قطعات سگدست(تنظیم مجدد – تعویض قطعات خورد شده)لقی یاتاقان چرخ(تعویض قطعه معیوب)

ادامه مطلب »