چگونه در برف، باران و مه رانندگی کنیم؟

با توجه به اینکه اغلب مسافران نوروزی؛ شهر‌های شمالی و غربی کشور را برای گذراندن اوقات فراغت خود در تعطیلات نوروز انتخاب کرده و احتمال بارش برف، باران و مه گرفتگی در این مناطق وجود دارد؛ ما در ادامه شما را برای رانندگی در شرایط مذکور آماده خواهیم کرد.

ادامه مطلب »

ایموبلایزر یا سوئیچ ضد سرقت چیست و چگونه کار میکند ؟

ایموبلایزر یا سوئیچ ضد سرقت یکی از پیشرفته ترین سیستم های ضد سرقت در دنیاست. ایموبلایزر یا سوئیچ ضد سرقت در واقع نوعی سیستم پیشرفته برای امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن است که بر روی تمامی خودروهای جدید نصب می شود. با کمک این مکانیزم یک قفل نرم‌افزاری بر روی ECUانژکتور گذاشته می‌شود که مانع روشن شدن پیشرانه خودرو شده و تا زمانی که قفل باز نشود خودرو استارت نمی‌خورد و روشن نمی‌شود، در نتیجه کارهایی مثل اتصال کوتاه پایه‌های سوئیچ و غیره برای روشن کردن خودرو کاملا بی‌تاثیر است.

ادامه مطلب »

تا حالا فکر کرده اید که خودروها با چراغ روشن بنزین چقدر پیمایش می نماید؟

بنزین به‌عنوان خوراک خودرو شناخته می‌شود و نیرویی که نیاز است تا سیلندرها حرکت کنند و موتور خودرو به کار بیفتد را فراهم می‌کند. برخی از مردم به‌قدری به سیر بودن شکم یا شاید بهتر است بگوییم پر بودن باک خودروی‌شان حساس هستند که حتی اگر آمپر بنزین، پر بودن 3/2 از باک را نشان دهد سریعاً خود را به نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین می‌رسانند و باک را لب‌به‌لب از بنزین پر می‌کنند. این مقاله مخصوص دسته‌ای دیگر از مردم است.

ادامه مطلب »

همه چیز مورد ضد یخ خودرو، زمان مناسب و نحوه تعویض ضد یخ خودرو

در فصول سرد سال و با آن صبح‌های پرسوز و سرمایش، شاید شما هم افرادی را دیده باشید که به هر روشی دست می زنند تا موتور خودرو خود را گرم کنند از پیک نیک گرفته! تا آب جوش، چرا که سرمای شبانه منجر به یخ‌زدگی شده است. برای این دسته از افراد و برای شما که گریزان از این وضعیت هستید، استفاده از ضد یخ راهکاری است که به هیچ وجه نباید فراموش کنید.

ادامه مطلب »

کروز کنترل چگونه عمل می کند و چیست

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی هر روز با یک سیستم جدید بر روی خودروها رو به رو هستیم. یکی از این سیستم‌ها که به تازگی همگانی شده است سیستم کروز کنترل است. کروز کنترل یا همان سیستم تثبیت‌کننده سرعت این امکان را برای راننده فراهم می‌آورد تا در مسیرهای طولانی و جاده‌های صاف، سرعت خودروی خود را بر روی یک میزان ثابت تنظیم کرده و بدون استفاده از پدال گاز رانندگی راحت‌تری داشته باشد.

ادامه مطلب »

نکات اصولی برای نگهداری توربو شارژر خودرو

با پیشرفت صنعت خودرو در جهان و گسترش بازار این محصول، مهندسان این صنعت به دنبال ساخت خودروهایی با قدرت موتور بالا با سرعت و شتاب بیشتر برای جذب مشتریان بودند. اما در نگاه اول افزایش قدرت موتور منوط به افزایش حجم موتور و در نتیجه افزایش وزن خودرو و بالا رفتن مصرف سوخت است. از طرفی استانداردهای بین المللی سختگیرانه در جهت کاهش مصرف سوخت و آلایندگی خودروها، خودروسازان را مجبور می کند که خودروهایی با حجم موتور پایین تولید کنند. این موانع مهندسان این صنعت را برآن داشت تا راه دیگری برای افزایش راندمان موتور خودروهای خود پیدا کنند.

ادامه مطلب »

واشر سر سیلندر ، در عین ارزانی، قطعه ای حساس

واشر سرسیلدر یکی از مهمترین قطعاتی است که درون سیستم موتور خودرو قرار دارد. از آن جایی که وظایف این قطعه در کارکرد موتور خودرو بسیار مهم است، معیوب و یا خراب شدن آن آسیب‌های جزیی و جدی به موتور خواهد زد از جمله ایجاد اختلال در کارکرد موتور و یا از کار انداختن آن.

ادامه مطلب »

هر چیزی که در مورد فیلتر هوا باید دانست

در این مقاله قصد داریم فیلتر هوا،مزیت تعویض کردن متعدد آن ، عمر مفید فیلتر هوا ، علائم کثیف شدن فیلتر هوا . نحوه تعویض آن را بررسی کنیم. همانطور که از نام فیلتر هوا نیز مشخص است، این قطعه وظیفه فیلتر هوای ورودی به موتور را بر عهده دارد. عمل فیلترینگ به معنای جلوگیری از ورود گرد و غبار، آلودگی و ذرات معلق به داخل موتور است.

ادامه مطلب »

صفر تا صد بستن زنجیر چرخ

زمستان است و سفیدی رویایی‌اش ولیکن همین فصل رویایی می‌توانند صدمات جبران‌‌ناپذیری را متوجه خانواده‌ها نماید چراکه رانندگی در زمستان به مراتب سخت‌تر از سایر فصول است. رانندگی در جاده‌های برفی یا یخ‌زده، می‌تواند بسیار خطرناک باشد چراکه اصطکاک بین چرخ و جاده به سبب برف و یخ به شدت کاهش یابد؛ در این شرایط جهت مدیریت ایمن و کنترل بهتر خودرو، استفاده از زنجیر چرخ بهترین گزینه ممکن است.

ادامه مطلب »